Home » Novosti » Župni Križni put

Župni Križni put

Tradicionalno već dvanaestu godini zaredom župa je 14. ožujka 2015. godine priredila župni križni put. Sudjelovao je velik broj vjernika, posebice mladih, što možemo zahvaliti i lijepom vremenu koje nas je pratilo. Relacija se protezala od Desnih Štefanki pa sve do Lijevog Sredičkog. Na križnom putu su nas u molitvu uvodili naš župnik vlč. Stjepan Bradica i vlč. Stjepan Račić koji su ujedno pozivali na sabranost, molitvu i promišljanje u tišini. Za nošenje križa našlo se mnogo dobrovoljaca koji su bili spremni na takvu pokoru. Na nekim postajama moglo se naći i ponešto za okrepu vidno umornim i gladnim sudionicima. Svaka postaja imala je posebnu nakanu za potrebe naše župe. Posljednja postaja križnog puta bila je u kapeli u Lijevom Sredičkom gdje je i izmoljena završna molitva kojom se zaključila pobožnost. Posebno treba istaknuti najmlađe koji su ustrajali od početka do kraja. Takav križni put nas potiče na razmišljanje o žrtvi, o tome da je i sam Isus imao svoj križni put, ali da je poslije toga puta došlo Uskrsnuće.   M.