Home » Novosti » Antunovska nedjelja 19.6.

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Antunovska nedjelja 19.6.

Prva nedjelja nakon blagdana  sv. Antuna Padovanskog je Antunovska nedjelja. Ta nedjelja se posebno obilježava procesijom s kipom sv. Antuna kojeg nose prvopričesnici u bijelim haljinama koji su ove godine prvi put primili sakrament sv. pričesti i ispovijedi i blagoslovom djece. Zbog kiše i lošeg vremena nije je okupio onako velik broj vjernika kao i prijašnjih godina, ali unatoč tome crkva je bila puna. Vlč. Stjepan Bradica u propovijedi se osvrnuo na čuda sv. Ante i kako danas u mnogim župama postoji Kruh sv. Ante. Na kraju mise bila je procesija oko stare crkve s kipom sv. Antuna, a nakon nje blagoslov djece u crkvi i završetak.