Home » Novosti » Hodočašće na Mariju Bistricu

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Hodočašće na Mariju Bistricu

20.8.hodočasnici svih župa Sisačke biskupije hodočastili su na Mariju Bistricu. Svake godine to je prva subota poslije Velike Gospe, tj. prije početka nove pastoralne, školske, ali i akademske godine. Misno slavlje predvodio je sisački biskup Vlado Košić zajedno s ostalim svećenicima. Biskup se u propovijedi osvrnuo na Evanđelje  o navještenju BDM „Neka mi bude po riječi tvojoj!“ Svaka situacija općenito nas nuka da više vodimo brigu o našim obiteljima, pogotovo djeci i mladima. Obitelj je kolijevka života pa će stoga u našoj biskupiji iduća godina biti proglašena GODINOM DJECE. Svi vidimo da narod propada pa zato pridonesimo da se to promijeni. U medijima se zagovara život bez odgovornosti, stvara se pritisak na trudnice. Od nas kršćana se traži da ne klonemo u takvim situacijama. Treba nam hrabrosti u vjeri i životu  da je Bog s nama pa da se možemo mijenjati na bolje. U župama se moramo više posvetiti djeci i roditeljima kroz okupljanja duhovnih sadržaja. Moramo se ugledati na Mariju koja je Majka, živjela u vjeri, nadi i ljubavi te tražiti njezin zagovor. Potrebna nam je hrabrost da promijenimo stanje u našem društvu. Rodila nam je Isusa, Sina Božjeg, po kojem možemo doći k Ocu i izgovaramo „Abba – Oče“. Potiče nas da živimo kao djeca Božja, aktivno i hrabro. Također, biskup je govorio o aktivnostima u župama za odgoj u vjeri jer se od malih nogu  upija vjera. Djeci se ne smije braniti odlazak na misu nego ih poticati makar bila nestašna. Molimo Majku Božju za zdravlje obitelji da nas kao narod zagovara i prati. Na kraju svete mise biskup je pročitao pismo starijeg vjernika koji ga je zamolio da to učini na Mariji Bistrici. Sadržaj pisma govori o poražavajućoj situaciji u međusobnim odnosima, mržnji, a dotični koji to naočigled čine idu na svetu misu i pričest. Gdje je to spojivo?! Opomenuo je vjernike da promijene crnu stranu svog života. Na misi su pjevali pjevači iz 3 župe u Petrinji: sv. Lovre, Preobraženja Gospodnjeg i Ivana Pavla II.