Home » Novosti » Hodočašće na Trsat

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Hodočašće na Trsat

16.7.  hodočasnici župe Lasinja su se sa dva autobusa ujutro u pola šest  uputili na Trsat. Unatoč kiši, vjetru i hladnoći, sve je prošlo u  najboljem redu. Na Trsatu, hodočasnici su mogli obaviti ispovijed koja je počela u osam sati, a  zatim i sudjelovati na zajedničkom križnom putu koji je započeo u 9 sati. Zbog lošeg vremena misno slavlje održano je u crkvi s početkom u deset sati.  Nakon mise ostalo je nešto slobodnog vremena  do pola jedan  kad su autobusi krenuli u Crikvenicu. Oni hrabriji su malo zaplivali, a ostali su trošili vrijeme na šetnju ili nešto drugo. U pet sati određen je povratak za Lasinju. Po povratku nazad u autobusu je vladala ugodna atmosfera s pjesmom, molitvom, a  poneki su si malo i odmorili.  Evo i par slika !