Home » Novosti » Legijska svečanost obnove posvete Mariji – Acies

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Legijska svečanost obnove posvete Mariji – Acies

U subotu 2. travnja održana je legijska svečanost obnove posvete Mariji – Acies. Marijini legionari svake se godine okupljaju kako bi obnovili svoju odanost Mariji, Legijinoj Kraljici, te od nje primili snagu i blagoslov za još jednu godinu. Nakon pozdravnih riječi predsjednika kurije uslijedile su molitve, kratki nagovor duhovnika, te obnova posvete Mariji. Po prvi puta Aciesu je prisustvovao i naš biskup Vlado Košić, veliki podupiratelj i molitveni član, koji je i predvodio svetu misu u suslavlju sa domaćim župnikom Stjepanom Bradicom, duhovnikom kurije mons. Franjom Ćukom i đakonima Marijanom Štinglom i Robertom Jakicom. Biskup nam je poručio:“Ne bojmo se svjedočiti za Isusa Krista”. Nakon svete mise održana je kratka prezentacija o životu sv.Ljudevita Marije Montforskog na čijoj Raspravi o pravoj pobožnosti prema BDM se temelji duhovnost Marijine legije. Zatim je uslijedilo druženje uz okrepu.

Marica Braim