Home » Novosti » Proštenje Majci Božjoj Karmelskoj u Gradecu Pokupskom

Proštenje Majci Božjoj Karmelskoj u Gradecu Pokupskom

U nedjelju 24. srpnja održano je proštenje u čast Majci Božjoj Karmelskoj u kapeli sv. Leonarda u Gradecu Pokupskom. Nakon dugogodišnje stanke, i ove je godine, druge po redu, ponovno uvedeno čašćenje Majke Božje  od škapulara. Do Domovinskog rata u kapeli je postojao kip BDM od škapulara kojeg je donijela jedna mještanka. U župi je osnovan i treći karmelski red tako da su mnoge mještanke pristupile tom redu  i nosile škapular. Zbog dotrajalosti, kip je smješten u muzej i zamijenjen Majkom Božjom Lurdskom. Obnovom proštenja u kapelu je postavljena manja slika BDM Karmelske  kako bi nas podsjećala na dugogodišnju pobožnost . Marija nije zaboravila vjernost svojih mještana te je stoga sačuvala kapelu od ratnih stradanja. Ona je i danas na djelu jer oko sebe okuplja mještane na svibanjske i listopadske pobožnosti i tjedne legijske sastanke. Osim mještana na svetu misu hodočasti  velik broj vjernika i članova Marijine legije iz susjedne župe Pisarovinska Jamnica i Petrinje. Nakon svete mise slijedilo je druženje uz okrepu koju su pripremili mještani.