Home » Novosti » Prva Sveta Pričest – 15.5.2016

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Prva Sveta Pričest – 15.5.2016

U nedjelju na Duhove 16 prvopričesnika prvi puta je primilo Isusa u svoje srce. Sveta misa započela je procesijom u 10 sati. Dan ranije prvopričesnici su imali Svetu Ispovijed zajedno sa  svojim roditeljima, kumovima i ostalima te su tom prilikom imali i probu. Unatoč kiši na sam dan Prve Pričesti, osmijeh im nije nedostajao.  Radosno su pjevali pjesme i recitirali recitacije koje je s njima marljivo vježbala s. Zvonimira, a za samu Prvu Pričest pripremao vlč. Stjepan Bradica. Na kraju mise prvopričesnici su zajedno otpjevali pjesmu s pokretima te im je župnik podijelio uspomene na Prvu Pričest. Nakon zajedničke fotografije uputili su se u dvoranu gdje se moglo naći ponešto za prigristi i popiti.

“Idi putem deset zapovijedi Božjih i u životu znat ćeš samo za ljubav i sreću!”