Home » Novosti » Tijelovo 26.5.2016.

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Tijelovo 26.5.2016.

Tijelovo ili  Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove je veliki katolički blagdan koji se slavi u četvrtak nakon svetkovine Presvetog Trojstva i ujedno je neradni dan u Republici Hrvatskoj. U župi Lasinja na taj blagdan održane su dvije mise, jedna u pola osam, a druga u 11  na kojoj je bila i svečana procesija s Presvetim i Nebom kojeg su nosili mladići. Marljivi vjernici dan prije, ali i ujutro slagali su sjenice kako bi što svečanije upriličili taj blagdan. Oko stare crkve bile su napravljene tri sjenice, a četvrta je bila u samostanu Sestara Kćeri Srca Isusova. Svečanost su upotpunili prvopričesnici u bijelim haljinama, djevojčice bacajući latice cvijeća te crkveni zbor sv. Cecilija. Svečanost je završena pjesmom “Tebe Boga hvalimo”  i blagoslovom s Presvetim.