Home » Fotogalerije » Vatrogasci-straža na Božjem grobu

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Vatrogasci-straža na Božjem grobu

I ove godine vatrogasci su se izmjenjivali kod straže na Božjem grobu od Velikog Petka popodne do mise na Veliku Subotu. Inače,ta se straža održava kao  spomen  na događaj kada su stražari čuvali Isusov grob kako ga ne bi “ukrali” učenici i rekli da je uskrsnuo. Vatrogasci su se danonoćno izmjenjivali u svojim odorama, a vjernici su se dolazili moliti za to vrijeme.