Home » Novosti » Župljanka Ana Karas proslavila 80 godina

Župljanka Ana Karas proslavila 80 godina

U nedjelju 19.6. naša župljanka Ana Karas iz Crne Drage proslavila je 80 godina života. Ona je majka sedmero djece. Njezin pokojni muž radio je u Njemačkoj pa je ona morala sama brinuti o djeci. 40 godina brine o kapelici sv. Ane u Crnoj Dragi,  a kad joj je najteže odlazi čistiti  kapelicu te se tamo moli što je naglasio vlč. Stjepan u zahvali na kraju mise.Također, usporedio ju je s proročicom Anom koja je bila prisutna za vrijeme Isusovog prikazanja u Hramu, postom i molitvom  danju i noću služila Bogu. Vlč. Josip Karas koji je svećenik u Petrinji, njezin je sin. Povodom njezinog osamdesetog rođendana održana je misa u 15:00 u kapelici sv. Ane. Misu je predvodio rektor crkve u Gorama, vlč. Paško koji je i propovijedao. Slavlje je uveličao župni pjevački zbor iz Petrinje, župe njezinog sina Josipa. Na misi su se okupila njezina djeca, snahe, unučad, praunučad…. Njezina unučad i praunučad premašuje brojku 20.