Home » Obavijesti

Category Archives: Obavijesti

Župni križni put

Obitelji, postani ono što jesi!”

14.ožujka 2015. Naš tradicionalni XIII. župni križni put u Godini obitelji odvija se pod geslom: “Obitelji, postani ono što jesi” Svi smo pozvani,kao i svake godine a posebno naše kršćanske obitelji (roditelji,djeca ,mladi). Pozivaju se svi koji žele i mogu. Tko nemože izdržati cijeli križni put, može ići samo nekoliko postaja.
Župni križni put započinje s Obiteljskom misom u 7,00 sati u župnoj crkvi a završava u 19,00 sati u L. Sredičko
Ovogodišnja ruta:
Desni Štefanki, Desno Sredičko , Centar,Crna Draga, Novo Selo, Donje Selo, Pokupski Gradec,Lijevo Sredičko ,Lasinja (40 km)

Križni put utorkom i petkom

Tijekom korizme svakog utorka i petka u 17,30h u našoj crkvi je pobožnost križnog puta.

Papin dan

Križarska organizacija u petak 13. ožujka 2015. u 19:30 sati organizira svečanu akademiju povodom proslave drugoga Papinog dana pape Franje u Zagrebu u dvorani Vijenac, Kaptol 29a.

Na ovogodišnjoj akademiji će sudjelovati uvaženi predavači sa sljedećim  temama:
                   Prof. dr. sc. Stjepan Baloban:
Pontifikat pape Franje:  Zašto   se   opiremo   promjenama                                               „odozgo”?
                         Dubravka Beljan:
Papin dan od Ivana XXIII. do pape Franje kroz                          svećeništvo mons. Marijana Radanovića

Susret krizmanika i biskupa

Susret sisačkog biskupa Vlade Košića i krizmanika održat će se u subotu  7. ožujka u 16 sati u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Pokupskom.

Godišnje klanjanje Isusu u Presvetom

U ponedjeljak, 9. ožujka, godišnje je klanjanje u Lasinji. Svečano euharistijsko slavlje u 11 sati predvodi i propovjeda mons. Jorge Ramus iz Opus Dei .Uz župnika, vlč. Stjepana Bradice, slavlju će prisustvovati i svećenici Pokupsko- vukomeričkog dekanata.Tijekom dana vjernici će imati priliku pokloniti se euharistijskom Isusu i u tišini izreći svoje molitve, prošnje i zahvale.

U 8:00 sati prva sveta misa – nakon mise izložit će se Presveti oltarski sakramenat
Raspored klanjanja:
9,00- 10,00 Crna Draga i Novo Selo
10,00-11,00 Desno Sredičko i Desni Štefanki
11,00 Svećana sveta misa
12,00 – 13,00 Lijevo Sredičko i Pokupski Gradec
13,00- 14,30 Lasinja
14,30 – 15,30 na nakanu za proglašenje svetim bl.Alojzija Stepinca, predvode ovogodišnji krizmanici i prvopričesnici
16,00 sati – blagoslov i završetak klanjanja