Home » Fotogalerije » Župni križni put – 11.3.2017.

Župni križni put – 11.3.2017.

U ovim korizmenim danima spominjemo se Isusove muke i trpljenja kroz molitvu, čitanje Svetog Pisma, a napose preko križnog puta. I ove godine župljani su se odvažili propješačiti kroz našu župu zaustavljajući se u pojedinim zaseocima kao postajama križnog puta kako bi bili uz Isusa kao  oni koji Ga ljube. Ovo je trinaesta godina  kako je prvi put uveden križni put u našu župu. Prva postaja bila je u zaseoku Orečići s početkom u 8 sati, a zadnja u Lijevom Sredičkom oko 18 sati. Tijekom križnog puta molila su se otajstva krunice, pjevalo se, ali  i ugodno družilo, a na pojednim postajama bilo je ponešto i za okrjepu. Oni koji su propješačili cijeli križni put zacijelo su vidno umorni, ali to je ništa u usporedbi s onim  što je Isus pretrpio za nas i naše grijehe pa se zato uz Božju pomoć i snagu vidimo i iduće godine u još većem broju!