Home » Novosti » Duhovna obnova za djecu

Duhovna obnova za djecu

Mi želimo uzdić Isusa

Druženje, zajednička molitva, prijateljstvo, sve to ide uz Isusovu dobru djecu.
Svađe, neprijateljstvo, tučnjava, to ne ide uz dobru djecu.
Dobra djeca se vole i žele uzdić Isusa.
Žele ga uzdić djeca iz Siska župe svetog Kvirina i Lasinje .
17. studenog njih šezdeset i petero mladih duša nama dragi gosti iz Siska, pridružili su nam se na adventsku duhovnu obnovu i adventsku radionicu. Susreli smo se kako bih obnovili svoju vjeru, saznali nešto više o Isusu i Katoličkoj crkvi, a osobito druženje sa sestrama milosrdnicama te pobliže upoznali njihovu djelatnost.
Prijepodnevni program,  u zajedništvu sa župljanima započeli smo zajedničkom svetom misom koju je predvodio vlč. Stjepan Bradica naš župnik, a nakon mise  slijedilo je  predavanje,film i igra te zajednički ručak.
Popodnevni program imao je svoj tijek ,radionica  uz  izradu adventskih vijenaca i jaslica koje su vodile vjeroučiteljice  s. Karla Ivančić iz Siska i s.M.Terezija Krasnić iz Lasinje, .
Radionici su nam se pridružili i mladi te nekoliko roditelja naših novih prijatelja.
Družili smo, pjevali, pomagali jedni drugima, osobito stariji su pomagali najmlađima.
Zahvalni i radosni smo, jer stekli smo nove prijatelje, naučili mnogo, saznali te obnovili svoju dušu.
Kroz radionicu pri izradu vijenaca te u pomaganju jednih drugima osjećali smo se ispunjenim i radosnim, imali smo osjećaj kao da ćemo poletjeti.
Prijatelji su nam blago što imamo, a najveće blago našega života je Isus ,i nemojmo  zaboraviti Njemu povjeriti naše nove prijatelje te ih staviti negdje po strani.
Isus je taj koji nas je okupio. Hvala mu!
Hvala svima koji su nam uljepšali nezaboravne trenutke toga dana, te osvježili i okrijepili naše tijelo .                                                                                                                                                  Mihaela Vuksan