Home » Fotogalerije » Cvjetno uređenje naše crkve, Duhovi

Cvjetno uređenje naše crkve, Duhovi

U subotu ,13. svibnja 2017., u  župi Lasinja, biskup Vlado Košić u suslavlju sa svećenicima Pokupsko – vukomeričkog dekanata ,podijelio je sakrament svete potvrde. Nadamo se će krizmanici ohrabreni  sakramentom kršćanske zrelosti odgovorno i ponosno svjedočiti svoju vjeru kako riječima, tako i djelima.

Tjedan dana poslije, u nedjelju, 21. svibnja, mali broj prvopričesnika primio je Prvu Svetu Pričest. U pripremi za taj sakramenat imali su redoviti vjeronauk, a dan prije Prve Svete Pričesti i sakrament svete Ispovijedi.

Blagdan Duhova proslavljen je u nedjelju 4. lipnja. Na taj dan slavimo silazak Duha Svetoga na apostole, a slavimo ga 50 dana nakon Uskrsa što označava kraj uskrsnog vremena.

Na slikama možete vidjeti cvjetno uređenje naše crkve na dan Svete potvrde, Prve Svete Pričesti,  Sv. Florijana  i slike s blagdana Duhova.