Home » Novosti » Hodočašće u Međugorje

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Hodočašće u Međugorje

Hodočasnici župe Lasinja, ali i manji broj hodočasnika iz drugih župa hodočastio je u Međugorje. U petak 7.10. vjernici su se okupili na dogovorenom mjestu i krenuli u Međugorje u pola 10 navečer. Uz poneko zaustavljanje stiglo se u ranim jutarnjim satima te se u 6 krenulo na križni put na Križevac. Nakon mnogih padova i prepreka na križnom putu, put se nastavio  dalje prema Podbrdu, a nakon toga je stigao  smještaj u hotel i ručak. Ispovijediti se moglo od 4 sata pa su mnogi iskoristili tu priliku. Sveta misa započela je u 6 sati, a noćno jednosatno  klanjanje uz pjesmu i molitvu u 9 sati. Idućeg dana, tj. u nedjelju nakon doručka bilo je slobodnog vremena do mise u 11 sati. Duhovno obnovljeni hodočasnici su se uputili kućama, ali prije toga posjetili su Zadar kako bi vidjeli relikvije sv. Šimuna koji je Mariji prorokovao da će joj mač probosti dušu kako bi se razotkrile misli mnogih srdaca. Uz molitvu i pjesmu u Lasinju se stiglo  u večernjim satima.