Home » Novosti » Susret s legionarkama iz Dublina

Raspored misa

Župna crkva:
Sveta krunica svakim danom u 18h
Sveta misa svakim danom u 18.30h
Sveta krunica nedjeljom u 8.30h
Sveta misa nedjeljom u 9h

Kapele:
Svake nedjelje sveta misa u 11h, svaki puta u drugoj kapeli: Lijevo Sredičko, Pokupski Gradec, Desni Štefanki, Crna Draga.

Samostan Kćeri Srca Isusova:
Sveta misa svakim danom u 9h
Blagoslov s Presvetim svakim danom u 16.30h
Sveta misa nedjeljom u 16.30h
Klanjanje nedjeljom od 9h do 16.30h

Susret s legionarkama iz Dublina

U ponedjeljak 26.09.posjetile su nas dvije legionarke iz sjedišta Marijine legije iz Irske; Dublina gdje je i sve započelo prije 95 godina. Prvi puta su u Hrvatskoj i željele su obići neka područja gdje je Marijina legija najzastupljenija. Tako su posjetile grad Zagreb i neka mjesta sisačke biskupije u kojima je Marijina legija najzastupljenija. Uz pomoć petrinjskih legionara posjetile su i Lasinju u kojoj Marijina legija djeluje od 2002. godine. Srdačnu dobrodošlicu poželio im je naš dugogodišnji duhovnik i član zajednice vlč. Stjepan Bradica zajedno sa domaćim legionarima i sa još nekoliko članova iz susjednih župa. Župnik ih je upoznao sa djelovanjem ML u župi i zahvalio se svima koji su pridonijeli da je legija pustila dublje korijene u ovim krajevima. Također je spomenuo tri članice koje su za to zaslužne kao i legionare iz Petrinje pune misijskog duha za širenje Marijine legije. Nakon toga uslijedilo je druženje uz zajednički ručak, te obilazak samostana sestara Kćeri Srca Isusova.